Zalety rolet zewnętrznych

Zalety rolet zewnętrznych

  • Ochrona przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów (bardzo istotna zaleta zwłaszcza w przypadku domów, których okna znajdują się bezpośrednio przy chodniku
  • Jedną z ważnych funkcji spełnianych przez rolety zewnętrzne jest ochrona przed hałasem. Dobrze dobrane rolety skutecznie wytłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się zwłaszcza w budynkach usytuowanych bezpośrednio przy ruchliwej ulicy czy w sąsiedztwie torów kolejowych.
  • Drugą ważną funkcją spełnianą przez rolety jest ochrona domu przed nadmiernym ogrzewaniem się latem. Również zimą rolety zewnętrzne mają znaczny wpływ na izolację termiczną domu. Chroniąc pomieszczenia przed utratą cennego ciepła, wpływają tym samym na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Warto wziąć to pod uwagę planując zakup którejś z przesłon zewnętrznych.
  • Dodatkowa ochrona domu przed złodziejami. Do włamań do mieszkań dochodzi bowiem najczęściej przez okna balkonowe zamontowanie rolety może więc skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywacza. Ponadto w wielu typach rolet (również produkowanych przez Słoneczne Markizy) można dodatkowo zamontować zabezpieczenia utrudniające podniesienie pancerza rolety od zewnętrznej strony, jak: blokada click-stop lub wieszaki blokujące.

Data publikacji: 2010-10-24

Powrót

Ilość podstron: 1